עיצוב מטבחים בהתאמה אישית

עיצוב מטבחים בהתאמה אישית

המטבח שייך לכל המשפחה

אוכל הוא אחד מהנאות החיים הגדולות, אך לעיתים אנו שוכחים את המקום בו אנו מכינים את האוכל. עיצוב מחדש של המטבח שלכם יכול לגרום גם לכם להתאהב במטבח שלכם מחדש!

רוב המשפחות אינן מודעות לעובדה שהמטבח הוא אחד החדרים המרכזיים בבית, וכמה הוא משמעותי עבורן כמשפחה. אמנם אין ספק שמשפחות רבות מבלות הרבה בסלון, בחדרי השינה וכמובן בחדרי הרחצה, אבל החדר היחיד שרואה תנועה מתמדת למשך כל היום (ולעיתים הלילה) הוא המטבח. אם כך, ברור לחלוטין למה המטבח הוא החדר הראשון בו תרצו להשקיע כאשר אתם מתכננים עיצוב מחדש של הדירה.

התאמה מושלמת לבני הבית

כאשר מתכננים מטבח המטרה העיקרית היא להתאים אותו לכל בני הבית ולא רק למי שעושה את רוב הבישול שכן התנועה במטבח היא תמיד ערה. האבא נכנס וחוטף שתייה מהמקרר, האמא אוכלת פרי, הילד גונב חטיף מהמגירה ולעיתים אפילו יושבים לאכול ביחד בחלל המטבח.

אמנם המבשל העיקרי הוא זה שנעשה את רוב ההתאמות עבורו, אבל רצוי לחשוב על כל שאר בני הבית וכיצד ניתן ללכת לקראתם בפרטים הקטנים. אם אחד מבני הבית אוהב לאכול בלילות, נדאג להתקין מנורה קטנה בצמוד למקרר ליתר נוחות, אם מדובר בבית של ילדים קטנים, נדאג להתקין כיור מעט נמוך יותר מן הגובה הסטנדרטי וכו'. תשומת לב לפרטים היא העיקרון המנחה בכל הנוגע לעיצוב בתים בכלל, וכמובן עיצוב מטבחים בפרט.

  • למה להוסיף אקססוריז למטבח?
    כדי שהמטבח לא ישעמם מומלץ להכניס בו טוויסט בצורה של אקססוריז, פריטים קטנים שמכניסים צבע לחלל ועושים את ההבדל!
  • איך ליצור אשליית חלל גדול יותר באמצעות תאורה בלבד?
    שימוש במשחקי אור וצל, ע"י בחירת תאורה המופנית כלפי מטה ותאורה המופנית כלפי מעלה, יעניקו תחושות של גודל לחלל.

לא פוסחים על האסתטיקה

אמנם עבודת עיצוב מטבחים מתחילה בפונקציונליות המנחה אותנו, אך כמובן שהיופי והאסתטיקה תופסים גם הם מקום גבוה בסדר העדיפויות. עלינו לחשוב כיצד נגרום למטבח להיות חלל הרמוני וזורם, בו הכיור מתכתב עם המקרר, עם הקירות ועם צבע מגבות המטבח. כיום, ניתן למצוא מגוון מוצרים שלא היו קיימים בעבר המאפשרים לשבור תבניות מוכרות ומשעממות ולהוסיף אל המטבח הביתי צבעוניות גדולה, פרקטיות והנאה.

עיצוב מטבחים יכול להיות אתגר לא פשוט כאשר אנו מתמודדים עם מגבלות של שטח קטן, ריבוי רצונות של בני הבית, מטבח קיים המעוצב בצורה לא פרקטית ועוד, אך מעצב טוב יכול להתגבר על כל אחת מן המגבלות הללו כדי להפוך אפילו את המטבח הקטן והפשוט ביותר לחדר הכי מהנה ברחבי הבית, לכל בני המשפחה!

צרו קשר ותראו איך המטבח שלכם הופך להיות החדר האהוב ביותר בבית!

בודק...