עיצוב חדר ילדים

פרויקט בגן יבנה

ממלכת הילדים שלכם

איך גורמים לילדים שלכם להעביר שעות שלמות בחדר שלהם, בלמידה, משחק והנאה? פשוט מאד. מעצבים את החדר לפי הרצונות שלהם כילדים, והצרכים שלכם כהורים!

עיצוב חדר ילדים יכול להוות אתגר של ממש בפני כמעט כל מעצב, שכן מדובר בתהליך איזון עדין בין רצונותיו הברורים והמוגדרים של הילד, לבין הרצונות והצרכים של הוריו.

לעיתים יתכן והרצונות הללו יהיו מתואמים ויעשו למעצב חיים קלים, אך לרוב, ניתן להבחין בחולמניות של הילד (בהתאם לגילו) העומדת בסתירה מוחלטת לפרקטיות של ההורים. עבודת המעצב היא לנסות ולמצוא פתרונות שישרתו את שני הצדדים נאמנה על מנת שכולם יהיו מרוצים.

עיצוב לילדים – לשלב בין רצון הילד לצרכים שלו

כמו שנאמר, על המעצב לדעת להלך על החבל הדק בין הרצונות המנוגדים ולעיתים עליו אף למשוך לכיוון מסוים. במידה והמעצב מרגיש שההורים אינם מוכנים לפשרה ונועצים רגלם באדמה, עליו לנסות ולהסביר להם בעדינות שהילד הוא זה שיבלה את רוב זמנו בחדר, ועל מנת שהוא ישגשג ויצליח בכל ההיבטים בחייו, הוא חייב לחיות בחלל בו נהנה ופורח.

יחד עם זאת, על המעצב לדעת גם להשאיר את העיצוב פרקטי מאד ולדעת שגם אם הילד מעוניין למשל במיטת חבלים הרפתקנית המשתלשלת מתוך התקרה – אין ספק שזו אינה בחירה נכונה לטווח הרחוק. בשל כך, על המעצב לשמש כמגשר בין הצדדים, תוך כדי שהוא סומך על הניסיון והמומחיות שלו בכל הנוגע לחלל ולדרך הטובה ביותר להשתמש בו, לטובת הילד.

  • איזה שטיח מתאים לחדר הילדים?
    שטיחי שאגי הם המומלצים ביותר לחדרי ילדים, השטיחים מחממים, רכים למגע, עשויים מרקם דמוי קטיפה וניתן להשיגם במגוון צבעים.
  • איך ניתן לנצל את חלל החדר לאחסון חפצים?
    הטכניקה המומלצת היא באמצעות בניית קיר גבס שיחלק את חלל החדר ויאפשר לאחסן בו כמות גדולה יותר של חפצים.

לחשוב כמו ילד

ילדים הם קהל שכיף ומהנה לעצב עבורו ותהליך עיצוב חדר ילדים יכול להיות פרויקט מהנה מאד שכן כל האפשרויות פתוחות. עם ילדים ניתן לבחור בצבעים משוגעים ובנושאים מנחים שונים כמו טכנולוגיה, מדעים, בעלי חיים, נסיכות ועוד. עיצוב החדר ייתן דגש על הדברים שהילד אוהב ומתחבר אליהם תוך כדי קבלת בחירות פרקטיות ונכונות. חדר הילדים אמור להיות מזמין עבור הילד, מקום שליו ובטוח, בו הוא נהנה גם לשחק, גם ללמוד וגם לישון. את התחושה הזאת ניתן ליצור בעזרת צבעים נכונים, אביזרים מדויקים, תאורה נכונה וכדומה.

על המעצב ליצור חלל מואר ומרווח, ומאד דינמי, כך שמהלך היום ישמש בממלכת משחקים מהנה, ובלילות ישמח כמקום מפלט בטוח ושקט. עיצוב חדר ילדים הוא פרויקט מאתגר בכמה רבדים שונים, אך אם המעצב מצליח לחשוב בראש של ילד בעוד שהוא נותן פתרונות למבוגרים – אין ספק שהחדר יצא מושלם.

התקשרו כבר עכשיו ותנו לילדים שלכם את החדר המושלם בו יוכלו לשחק, להתפתח ולגדול!

בודק...